Magus karvavaba elu

Meelike Eenpuu-Villup

sugaringMeloni keskuses asuvas Tiia Ilusalongis on kosmeetiliste protseduuride hulgas olemas sugaring. Aga mitte tavaline, vaid pisut uuem meetod- Alexandria Body sugaring. Ravikosmeetik Tiia Piirisild on selle meetodi ainus maaletooja Eestis. Et olen seni vaid kuuma vahaga depilatsiooni teha lasknud, siis on suhkrupasta minulegi uus. Samuti on peas kunagi kuuldud lause, et sugaring pidi tunduvalt valutum olema. Peagi veendun selles kahtluste kiuste ka ma ise.

Lepime Tiiaga kokku, et protseduuri teeb ta kaenlaalusel piirkonnal ning säärtel. Asjaolu, et protseduur on vähem valus tuleneb põhjusel, et suhkrupasta ei jää naha külge kinni.

“Protseduur on tänu suhkrupasta koostisele õrnem, ei ärrita nahka ning sama nahapiirkonda võib mitu korda töödelda”, sõnab Tiia Piirisild. Ja nii ongi. Protseduuri käigus räägib kosmeetik Tiia veel mitmeid sugaringi häid külgi, milles kõikides ka ise peagi veendun. Et tavapärane vahatamine lõppeb pea alati punetava ning hella nahaga, on sugaring meeldivaks üllatuseks. Nahk ei kipita ega ole valus. “Suhkrupasta koostises on nahka hooldavad ained, need ei tekkita allergiat ja ühtlasi on sugaringi protseduur nahale kerge kooriva efektiga”, ütleb Piirisild.

Ühe koguse suhkrupastaga saab töödelda ühel kliendil kõiki soovitud piirkondi. “Protseduur on täiesti hügieeniline”, kinnitab kosmeetik, kummikindaid kätte panes. Sugaringi üheks paljudeks eelisteks on veel asjaolu, et saab eemaldada ka väga lühikesi karvu, alates 2mm pikkuseid. Puhas tulemus püsib kauem, sest karvad ei murdu, koos karvaga eemaldab suhkrupasta ka karvasibula. Et saavutada püsivam tulemus, tuleks nt kaenlaalusel piirkonnal protseduuri korrata umbes kolme nädala pärast. Et karvadel on erinev kasvufaas, siis saab korraga eemaldada vaid hetkel kasvufaasis olevad karvad.

Mida rohkem protseduuri teha lasta, seda aeglasemaks ning nõrgemaks karvakasv muutub.

Mida teha paljude naiste probleemi puhul, kui karvad naha alla kipuvad kasvama? Üks kuldreegel on nahka pidevalt kreemitada ja koorida. Peale protseduuri umbes kümne päeva möödudes soovitab kosmeetik mul töödeldud piirkondi kareda pesukindaga natuke põhjalikumalt hõõruda. “Nii toimub ka naha koorimine ja kasvama hakkavad karvad saavad läbi naha ”, õpetab Tiia Piirisild.

Kas on ka neid, kellele protseduur ei sobi? Kuigi üldjuhul sobib sugaring igale nahatüübile, peab nahk olema ikkagi terve. “Kindlasti ei tohi karvade eemaldamist teha piirkondades, kus on nahaärritus, allergia või põletik”, manitseb kosmeetik. Päevitamist ning solaariumit tuleks vältida päev enne ja pärast protseduuri. Samuti tuleks vältida 12 tunni jooksul sportimist ning sauna. Kui protseduur on tehtud kaenaalusel piirkonnal, vältida samal päeval deodorandi kasutamist, näokarvade eemaldamisel mitte kasutada 12 tunni jooksul kosmeetikat. Naha koorimist ei tasu teha päev enne, protseduuriga samal päeval ega ka järgmisel päeval.

Kui protseduur valmis, küsin uudishimulikult, kas sugaring ka meestes huvi tekitab. “Ikka, näiteks tantsijad ja sportlased, kelle elukutse eeldab esteetilist välimust”, vastab Tiia Piirisild.

Miks valida sugaring?

Suhkur on 100% looduslik, ei sisalda allergiat tekitavaid aineid ning pole katsetatud loomade peal. Sugaringiga saab eemaldada väga lühikesi, alates 2mm pikkuseid karvu. Et suhkrupasta ei kinnitu nahale, saab sellega eemaldada ohutult ja valutult ka tundlikumates piirkondades, nt bikiiniala.

Tiia Ilusalong | www.tiiakosmeetika.ee | info@tiiakosmeetika.ee | tel: (+372) 6467074